X

اخبار

پنجشنبه 16 اسفند 1397
تعداد بازدید: 619
هرساله ۱۵۰ هکتار فضای سبز قم افزایش می‌یابد

هرساله ۱۵۰ هکتار فضای سبز قم افزایش می‌یابد

شهردار قم با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز شهر قم در سال ۹۷، گفت: هرساله نزدیک به ۱۵۰ هکتار به فضای سبز شهر اضافه می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه مراسم غرس درخت توسط آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و مسئولان استانی در بوستان آیت‌الله بروجردی، با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز در شهر قم اظهار داشت: این سرانه در شهر مقدس قم بسیار پایین بوده است.


وی افزود: مقررشده به ازای هر شهروند، هرسال دو مترمربع به سرانه فضای سبز شهر قم اضافه شود، این افزایش به این معناست که هرسال نزدیک به ۱۵۰ هکتار فضای سبز شهر افزایش می‌یابد.


شهردار قم از افزایش سرانه فضای سبز شهر قم خبر داد و گفت: این سرانه از حدود ۱۲ مترمربع در سال ۹۴، به حدود ۱۹ مترمربع در سال ۹۷ رسیده است.


وی با اشاره به افزایش بودجه سال ۹۸ در توسعه فضای سبز شهر قم عنوان کرد: خوشبختانه افزایش سرانه فضای سبز قم اتفاق افتاده و بودجه اختصاص‌یافته در سال آینده تقریباً ۵ برابر نسبت به سال ۹۴ افزایش‌یافته است.


سقائیان نژاد در پایان خاطرنشان کرد: همین روند باید ادامه یافته و امیدواریم سرانه فضای سبز شهر قم با مشارکت همه شهروندان به ۲۷ مترمربع به ازای هر شهروند برسد تا اقلیم شهر قم به اقلیمی دوستدار طبیعت و محیط‌زیست تبدیل شود.

تصاویر
  • هرساله ۱۵۰ هکتار فضای سبز قم افزایش می‌یابد
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت