X

اخبار

دوشنبه 26 فروردین 1398
تعداد بازدید: 130
مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان»

مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان»

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان» خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم،‌ پیام جوادیان با اشاره به برگزاری پویش درخت دوستی بنشان همزمان با روز ملی درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی اظهار کرد: این پویش تا روز زمین پاک در اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۵ هزار نفر از شهروندان قمی در این پویش مشارکت داشته‌اند افزود: هدف از برگزاری این پویش جلب مشارکت‌های مردمی برای حفظ و توسعه فضای سبز بود؛‌ شهرداری در سال‌های اخیر هزینه‌های زیادی در توسعه و نگهداری فضای سبز انجام داده که بخش زیادی از هزینه‌ها مربوط به بخش حفظ و نگهداری است.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای کاهش هزینه‌های مدیریت شهری نیازمند مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز هستیم گفت: در این راستا در سال ۹۷ دوره‌های ویژه آموزشی برگزار شد که امسال هم ادامه دارد و در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغات هم کارهای زیادی شد.

 

وی با اشاره به باغچه‌سازی در تمام معابر اصلی شهر قم افزود: تلاش داریم در معابری که عرض کمتر دارند هم امسال بتوانیم اقدامات باغچه‌سازی را تکمیل کرده و سال آینده وارد معابر فرعی و کوچه های شهر برای باغچه‌سازی شویم.

 

جوادیان با بیان اینکه در حوزه بوستان‌های شهری بعضا شاهد واردکردن آسیب به فضای سبز شهر هستیم خاطرنشان کرد: شهروندان باید به این نقطه برسند که فضای سبز متعلق به خودشان است و باید حافظ آن باشند.

 

وی با اشاره به تاکید شهردار قم در دیدار مراجع عظام تقلید به تبدیل قم به شهری سبز افزود:‌ برای تحقق این شعار نیاز است که تمام دستگاه‌ها و شهروندان کمک شهرداری باشند؛‌ در سال‌های اخیر سرانه ۱۹٫۵ مترمربعی در شهر قم محقق شده است و در سال ۹۸ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه بخش فضای سبز در نظر گرفته شده است.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به توسعه باغ‌های بانوان در شهر اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰۰ کیلومتر فضای سبز در دو سال گذشته در معابر شهر ایجاد شده است.

تصاویر
  • مشارکت ۱۵ هزار شهروند قمی در پویش «درخت دوستی بنشان»
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت