اخبار

شنبه 27 مهر 1398
تعداد بازدید: 221

اجرای بیش از ۳ هزار متر لوله‌گذاری در بوستان‌های معصومیه و رضوی/کاشت بیش از ۵ هزار اصله درخت

شهردار منطقه دو قم از اجرای بیش از 3 هزار متر لوله‌گذاری و کاشت 5 هزار اصله در بوستان‌های معصومیه و رضوی خبر داد.
اجرای بیش از ۳ هزار متر لوله‌گذاری در بوستان‌های معصومیه و رضوی/کاشت بیش از ۵ هزار اصله درخت

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، رضا رحیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بوستان معصومیه و رضوی اظهار کرد: در این بوستان پروژه اجرایی آب خام  با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
وی با اشاره به لوله گذاری ۱۶۰ به متراژ ۳۳۰۰ متر طول، لوله گذاری ۱۱۰ به متراژ ۱۸۲۰ متر طول، لوله گذاری ۶۳ به متراژ ۸۲۰۰ متر طول و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار(قطره ای) به متراژ ۶۵ هزار مترمربع در این بوستان‌ها خاطرنشان کرد: همچنین در این بوستان‌ها احداث چاله کود دامی جنب چاه شماره ۳ به متراژ ۹۰۰ مترمربع و احداث چاله کود برگ جنب چاه شماره ۳به متراژ ۱۸۰ متر مربع انجام شده است.
شهردار منطقه دو قم تهیه کود دامی به مقدار ۲۴۰۰ متر مکعب با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال، حفر چاله کود و کود دهی دامی و شیمیایی درختان پسته به تعداد ۲۲۰۰۰ چاله، کاشت درخت به تعداد ۵۶۴۵ اصله از انواع کاج، گز، پسته، انار و کود دهی درختان کاج با کود دامی و شیمیایی به تعداد ۱۱۵۶۰ اصله افزود: مخزن بتنی ذخیره آب ۴۰۰ متر مکعبی به اعتبار یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال احداث شده است.
وی تعمیر و مرمت چاه های شماره ۱ و ۲ بوستان معصومیه با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال را مورد توجه قرار داد و افزود: هرس درختان و پاجوش زنی و تنه جوش به تعداد ۴۳۰۰ اصله از انواع پده، سنجد، پسته، کاج ، قطع ۲۰۰ اصله درخت خشک، سمپاشی ۲۵۰۰۰ اصله درخت پسته جهت دفع آفت پسیل، علف زنی در قطعات پسته کاری و کاج با تراکتور به متراژ ۲۷۰ هکتار و با حاشیه زن به متراژ ۲۳۰۰۰ متر مربع، تعویض ۴۳۵ متر مکعب خاک جهت کاشت نهال، لایروبی داخل استخر بوستان رضوی، حفاری پروفیل در قطعات پسته کاری جهت تعیین عناصر میکرو و ماکرو خاک از دیگر اقدامات است.
رحیمی با بیان اینکه درختان در بوستان معصومیه جنب نیروگاه حرارتی به تعداد ۱۴ سرویس در هر روز آبیاری می‌شود خاطرنشان کرد: نصب قیم در قطعات درختکاری به تعداد ۳۵۰۰۰ قیم، ایجاد چاه ارت در بوستان معصومیه به تعداد ۴ حلقه جهت ایمن سازی برج های نوری، هرس درختان پسته و زدن چسب در بوستان معصومیه به تعداد ۲۴۰۰۰ اصله، اصلاح تشتک به تعداد ۵۵۰۰ عدد و شستشوی درختان پده، کاج و ون در بوستان رضوی و معصومیه به تعداد ۳۲۰۰ اصله هم انجام شده است.

تصاویر
  • اجرای بیش از ۳ هزار متر لوله‌گذاری در بوستان‌های معصومیه و رضوی/کاشت بیش از ۵ هزار اصله درخت
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه