اخبار

دوشنبه 14 بهمن 1398
تعداد بازدید: 179

لزوم همکاری همه ارگان‌ها برای استفاده از پساب در آبیاری بوستان‌های سطح شهر

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: انتقال آب از استان‌های دیگر برای اقتصاد شهر قم هزینه‌بر بوده و باید برای استفاده از پساب در آبیاری بوستان‌ها با نگاه کلان برنامه‌ریزی کرد.
لزوم همکاری همه ارگان‌ها برای استفاده از پساب در آبیاری بوستان‌های سطح شهر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، سید رضا موسوی مشکینی با بیان تأثیرات توسعه فضای سبز بر محیط‌زیست و اقلیم شهر قم اظهار داشت: عملکرد شهرداری در سال‌های گذشته و رساندن سرانه فضای سبز شهر قم به استاندارد مثبت و قابل تقدیر است.

وی چالش شهر قم را در کنترل گردوغبار موردبررسی قرارداد و افزود: احداث بوستان‌هایی مانند بوستان هزار هکتاری تأثیر بسیاری در کنترل و تولید گردوغبار در شهر را داشته و عامل مهمی در تلطیف هوا خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم مهم‌ترین کارکرد بوستان‌ها را افزایش نشاط اجتماعی و رضایتمندی مسافران و شهروندان از منظر شهری عنوان کرد و گفت: نکته مهم در احداث این بوستان‌ها کاشت گونه‌هایی سازگار با اقلیم مرکز ایران بوده و باید از نوع کم آب بر باشند.

وی به انتقال آب از سرشاخه‌های دز اشاره و خاطرنشان کرد: انتقال آب از استان‌های دیگر برای اقتصاد شهر قم هزینه‌بر بوده و باید برای قطره قطره آن برنامه‌ریزی‌شده و کمبود آب را در منطقه جدی بگیریم.

موسوی مشکینی استفاده از پساب را در آبیاری بوستان‌ها و پارک‌ها جنگلی در شهر قم را مورد توجه قرارداد و گفت: باید برای استفاده از پساب در آبیاری بوستان‌ها جنگل‌ها با نگاه کلان برنامه‌ریزی کرده و همه ارگان‌های مربوط همکاری لازم را در این حوزه با شهرداری داشته باشند.

وی به مجوزهای لازم برای راه‌اندازی باغ پرندگان در بوستان هزار هکتاری نیز اشاره کرد و گفت: بازدیدهای لازم از طرف اداره کل حفاظت محیط‌زیست انجام‌شده و الزامات لازم برای کسب پروانه‌های پزشکی و دام‌پزشکی برای نگهداری پرندگان ابلاغ‌شده است.

 

تصاویر
  • لزوم همکاری همه ارگان‌ها برای استفاده از پساب در آبیاری بوستان‌های سطح شهر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه