اخبار

شنبه 19 بهمن 1398
تعداد بازدید: 201

تولید بیش از 87 نوع گل و گیاه در مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر با تولید سالانه بیش از یک‌میلیون و 200 هزار گلدان، 87 نوع گل و گیاه پرورش می‌دهد.
تولید بیش از 87 نوع گل و گیاه در مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم پیام جوادیان با اشاره به اهمیت خودکفایی در تولید گل و گیاه در استان اظهار داشت: مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر به‌منظور تأمین نیاز گل و گیاه فضای سبز شهر قم آغاز به کارکرده است.

وی مساحت مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر را 6 هکتار اعلام کرد و افزود: این مرکز در 6 هکتار و 5 واحد گلخانه‌ای آغاز به کارکرده و سالانه بیش از یک‌میلیون و 200 گلدان گل و گیاه تولید می‌کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم رویکرد تولید گل و گیاه را در جهت تولید گیاهانی با طول عمر زیاد دانست و تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه بالای تولید گل و گیاه کاشت گل‌هایی با طول عمر 5 سال و کم آب بر در دستور کار قرارگرفته است.

وی هزینه پایین تولید گل و گیاه را در مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر را یکی از نکات مثبت این مرکز عنوان و خاطرنشان کرد: استفاده مجدد از گلدان‌ها و تکلیف مناطق در برگرداندن بیش از 80 درصد گلدان‌ها یکی از علل قیمت پایین تولید گل و گیاه است.

جوادیان تأمین خاک از سازمان پسماند به‌صورت رایگان را دلیل دیگری خواند و ادامه داد: مدیریت هزینه‌ها و استفاده بهینه از امکانت مهم‌ترین نقش را در کاهش هزینه‌ها داشته به‌صورت که تمام برگ‌های سطح شهر جمع‌آوری‌شده و به چال برگ‌های مناطق انتقال داده‌شده و به کمپوست تبدیل می‌شود.

وی از کاهش بیش از نصف قیمت بازار گل و گیاه در مرکز خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 87 نوع گل و گیاه در مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر تولیدشده و پیمانکارها به‌صورت تمام‌وقت در حال کار هستند و در صورت خشک شدن هر گلدان سه برابر قرارداد جریمه می‌شوند.

تصاویر
  • تولید بیش از 87 نوع گل و گیاه در مرکز تحقیقات، آموزش و تولید گل و گیاه غدیر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه