اخبار

(آرشیو ماه آذر 1399)

در رویای کوچه باغ‌های سبز
اگر از اقلیم قم از شما بپرسند می‌گویید تابستان‌هایش داغ و سوزنده است و زمستان‌هایش دامن‌گیر؛ نه از آن شلاق آفتاب مرداد راه نجاتی هست و نه از رگبار آذر و دی. گذشتگان ما اما برای این موضوع راه حلی پیدا کرده بودند. هر جا زمینی خالی بود و آبی در دسترس، نهالی غرس می‌کردند. همین نهال تابستان‌ها از گرما نجاتشان می‌داد و پاییز و بهار از سیل. میوه‌اش هم به گذران زندگی‌شان کمک می‌کرد.

چهارشنبه، 19 آذر 1399 - 16:47
جزئیات تحقق سرانه ۲۰ متری فضای سبز در قم / قم سومین کلان‌شهر سبز کشور
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه هیچ شبهه‌ای در سرانه 20 متر مربعی فضای سبز شهر قم وجود ندارد گفت: مساحت فضای سبز شهر قم به صورت دقیق در سامانه های GIS ثبت شده و هم اکنون رتبه سوم را از نظر مساحت فضای سبز در بین کلان‌شهرها داریم.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 14:42
ایجاد ۵۴۰ کیلومتر فضای سبز طولی در معابر شهر قم
معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اهمیت ایجاد سایه در شهر از بیش ایجاد 540 کیلومتر فضای سبزی طولی در معابر شهر قم خبر داد.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 14:33
اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای تکمیل بوستان شهیدان زین الدین در سال ۹۹
مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به اینکه بوستان شهیدان زین الدین افتتاح شده، گفت: 5 میلیارد تومان از اعتبارات منطقه به تکمیل بوستان شهیدان زین الدین اختصاص داده شد.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 10:27
قم این روزها بهتر نفس می‌کشد
اواخر هزارۀ پنجم پیش از میلاد مسیح، از فراز کوه یزدان در جنوب شرق قم که نگاه می‌کردی، گویا پرچم ایران را روی زمین پهن کرده بودند. سبزی باغات و سرخی میوه‌ها و سپیدی دریاچه‌نمک، در منطقه‌ای که پایان مسیر رودخانه «اناربار» بود، فرش زیبای طبیعت را در دل کویر پهن کرده بود.
شنبه، 15 آذر 1399 - 20:35
۸ بوستان در مناطق ۸ گانه قم ویژه معلولان مناسب‌سازی می‌شود
مدیرکل طرح‌های توسعه‌ای و مناسب‌سازی محیط شهری قم گفت: 8 بوستان در سطح شهر به طور پایلوت در مناطق 8 گانه قم ویژه معلولان مناسب‌سازی می‌شود.
پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 08:36
نخستین بوستان طبقاتی در قم
بوستان شهیدان زین الدین اما نقطه عطف نگاهی جدید در توسعه فضای سبز در شهر قم است. بوستانی زیبا و منحصر به فرد که در بستر توپوگرافی جنوب شهر قم، علاوه بر اهمیت زیست محیطی و اجتماعی، یک نمونه خاص در حوزه سیما و منظر در زمینه فضای سبز شهر قم محسوب می‌شود.
چهارشنبه، 12 آذر 1399 - 14:38
توجه به نقش پدافندی بوستان‌های محلی در قم
مدیرکل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه فضای سبز باید همه نیازهای مقیاسی که برای آن تعریف‌شده است را پاسخگو باشد، نقش پدافندی و نظارت اجتماعی را ازجمله کارکردهای بوستان‌های محلی برشمرد.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 16:00
ایجاد ۵ هزار مترمربع فضای سبز عمودی در بوستان شهید زین‌الدین
معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به مساحت بیش از 30 هزار مترمربعی بوستان طبقاتی زین‌الدین از طراحی 5 هزار مترمربع دیوار باغچه و فضای سبز عمودی در این بوستان خبر داد.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 10:39
اجرای راه‌اندازی آزمایشی تله سیژ بوستان علوی
معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر توسعه مراکز تفریحی در شهر قم از نصب تجهیزات و راه‌اندازی آزمایشی تله سیژ بوستان علوی و افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 22:04
صفحه 2 از 4ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  بعدی   انتها   
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه