اخبار

یکشنبه 21 شهریور 1400
تعداد بازدید: 21

بیش از 90 درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود/ اعطای گواهینامه آموزشی به کارگران باغبانی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بیش از 90 درصد فضای سبز و پارک‌های شهری قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود و از سال 95 به بعد هرسال مقدار قابل توجهی از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز کاسته شده است.
بیش از 90 درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود/ اعطای گواهینامه آموزشی به کارگران باغبانی

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان روز شنبه در آیین امضای تفاهم نامه آموزشی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده طی 6سال گذشته قم از نظر توسعه سرانه های سبز در جایگاه سوم کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در صورتی که سازمان آب منطقه ای قم اجازه حفر چند چاه جدید به سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم بدهد استفاده از آب شرب جهت آبیاری عرصه های سبز بصورت کامل حذف خواهد شد.

جوادیان یادآور شد: طی 6 سال گذشته مباحث علمی در توسعه فضای سبز شهر قم عملیاتی شده و کاشت درختانی چون اکالیپتوس و کاج که بیش از این تمام منظره شهر را به خود اختصاص داده بود با گونه های سازگار و متنوع تر دیگر جایگزین شده و چهره ظاهری شهر نسبت به قبل تفاوت کرده است.

وی عنوان کرد: پویش "درخت دوستی بنشانیم" که سال 96 به ابتکار سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم راه اندازی شد یک سال بعد بعنوان یک پویش و طرح ملی موفق برای فرهنگ سازی توسعه و حفظ فضای سبز مورد توجه و اقبال قرار گرفته و هم اکنون این پویش در بسیاری از شهرها در حال اجرا است.

جوادیان اظهار داشت: تا سال 94 هیچ رابطه و همکاری بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان پارک ها و فضای سبز برغم نزدیکی حیطه فعالیت ها و رسالت ها در قم وجود نداشت و از سال 94 توسعه همکاری ها برای پیشبرد اهداف مشترک و بهبود سرانه های فضای سبز شهر قم در دستور کار این سازمان قرار داشته است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم با شاره به برنامه این سازمان جهت ارائه گواهینامه به کارکنان باغبانی و فضای سبز شهری، گفت: طی این طرح کارگران و کارکنان باغبانی شهرداری قم پس از ارائه آموزش های لازم رتبه بندی می شوند و از تجربه کارکنان با تجربه استفاده بهینه ای خواهد شد.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف اعطای گواهینامه آموزشی به کارگران باغبانی در کنار استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود، مقابله با روحیه سودجویی پیمانکاران و ایجاد امنیت شغلی این افراد می باشد.

جوادیان با اشاره به اهمیت مساله آموزش در حفظ و توسعه فضای سبز خانگی بیان کرد: بیشترین علت نابودی گیاهان خانگی آبیاری بیش از حد است و در توافقنامه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی مباحثی جهت آموزش به شهروندان برای نگهداری گیاهان ساختمانی در نظر گرفته شده است.

 

تصاویر
  • بیش از 90 درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود/ اعطای گواهینامه آموزشی به کارگران باغبانی
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه