اخبار

یکشنبه 21 آذر 1400
تعداد بازدید: 192

توسعه درختکاری در محدوده بوستان ولایت

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از توسعه درختکاری در محدوده بوستان ولایت با رویکرد استفاده از درختان مقاوم و شهری شدن بوستان در سال‌های آینده خبر داد.
توسعه درختکاری در محدوده بوستان ولایت

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به توسعه درختکاری بوستان ولایت اظهار کرد: بوستان ولایت تکمیل کننده بخشی از کمربند سبز شهر قم است و در مسیر باد شهری قرار گرفته و به سبب پتانسیل تبدیل به یک بوستان شهری اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به توسعه قابل توجه درختکاری در این بوستان خاطرنشان کرد: تاکنون در بیش از 200 هکتار از عرصه عملیات درختکاری انجام شده و در توسعه درختکاری مجموعه تلاش شده تا تمام موارد و مشکلات موجود عرصه مد نظر باشد و متناسب با آن توسعه صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن محدودیت آب و کیفیت پایین خاک تلاش شده از درختان مثمر و میوه به صورت حداکثری استفاده شود.

وی با بیان اینکه امکان استفاده از پساب نیز در بوستان ولایت فراهم شده است تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم در کمیته توسعه فضای سبز انجام شده و اقدام برای توسعه درختکاری با رویکرد استفاده از درختان مقاوم و تبدیل شده بوستان به یک پارک شهری در سال‌های آتی در دستور کار قرار گرفته است.

 

تصاویر
  • توسعه درختکاری در محدوده بوستان ولایت
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه