اخبار

یکشنبه 28 فروردین 1401
تعداد بازدید: 138

کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در راستای استفاده از گونه‌های گیاهی کم‌آب‌بر در فضای سبز شهر قم کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفته است.
کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان از کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه بلوار شهید سلیمانی یکی از پرترددترین محورهای شهر قم بوده و از لحاظ منظر شهری اهمیت بالایی دارد، احداث فضای سبز و نگهداری آن نیز اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به اهتمام سازمان پارک‌ها برای تامین زیبایی منظر در بلوار شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این محور در اصل بستر رودخانه است و محدودیت‌های خاصی در استفاده از گونه‌های گیاهی وجود داشته و باید تا حد ممکن از گیاهان پوششی استفاده شده و کاشت درخت در آن ممنوع است، عموما از پوشش چمن به عنوان گیاه پوششی در بخش‌های قدیمی استفاده شده است.

جوادیان اضافه کرد: با توجه به محدودیت‌های کاشت چمن در شهر و همچنین لزوم زیباسازی محور تلاش شده با رعایت و لحاظ محدودیت‌های استفاده از گونه‌های گیاهی و توجه به دستورالعمل‌های شرکت‌ آب منطقه‌ای، در بازطراحی محور از گونه‌های گیاهی استفاده شده که با عنایت به محدودیت‌ها به زیبایی محور هم توجه شده و سطوح چمن‌کاری کاهش یابد.

وی با اشاره به بخش‌های کاشته‌شده در محدوده منطقه سه و هفت افزود: در این بخش‌ها از گیاهان پوششی کم‌آب‌بر استفاده شده و در بخش‌های دیگر بازطراحی صورت گرفته و برداشت چمن در حال انجام است تا در آستانه فصل بهار کاشت گونه‌های گیاهی جدید انجام شود.

تصاویر
  • کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه