X

اخبار

ﺳﻪشنبه 25 مرداد 1401
تعداد بازدید: 156

مقابله با آفت کپک خاکستری رز و نسترن در فضای سبز شهر

مسوول امور کلینیک فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به شیوه آفت کپک خاکستری رز و نسترن در فصل گرما از مقابله با این آفت در فضای سبز شهری خبر داد.
مقابله با آفت کپک خاکستری رز و نسترن در فضای سبز شهر

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، علامه موسوی با اشاره به شیوع بیماری قارچی گل‌های سفید نسترن و رزها اظهار کرد: این بیماری یک نوع بیماری قارچی است که به نام کپک خاکستری معروف بوده و چندسالی است که وارد فضای سبز شهر قم شده و به گونه‌های حساس‌تر چون نسترن و رزها خسارت می‌زند.

وی با بیان اینکه این گونه قارچی معمولا به گیاهانی که در شروع فصل گرما همراه با رطوبت هستند به آنها حمله کرده و موجب خسارت به غنچه و گل‌ها می‌شود افزود: اگر با این بیماری مقابله نشود می‌تواند در اواخر تابستان و اوایل پاییز مجددا به گیاهان لطمه وارد کند.

مسوول امور کلینیک فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز گفت: برای مقابله با این بیماری دوره های آموزشی برای کارشناسان گیاه‌پزشکی سازمان برگزار شده تا اقدامات مقابله‌ای در این زمینه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برای مقابله با این بیماری باید تمام غنچه‌ها و گل‌های آلوده از سطح باغچه‌ها حذف شود افزود: باید یک نوبت هم سم‌پاشی برای این گیاهان وباغچه‌ها صورت گیرد. در این زمینه از قارچ‌کش‌های جدیدی که اثربخشی بیشتری دارند استفاده می‌شود.

علامه موسوی بیان کرد: این باغچه‌ها به عنوان کانون آلودگی شناسایی شده و در انتهای فصل پاییز که زمان هرس این باغچه‌ها است، در این زمان هرس ویژه صورت گرفته و بوته‌های با تراکم بالا هم جابجا می شوند تا بیماری کنترل شود.

وی اضافه کرد: دستورالعمل این کار توسط کلینیک فنی سازمان تهیه و به بخش‌های مختلف و پیمانکار برای اجرا ارسال شده است.
 

تصاویر
  • مقابله با آفت کپک خاکستری رز و نسترن در فضای سبز شهر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه