اخبار

دوشنبه 22 مرداد 1397
تعداد بازدید: 582

رتبه نخست منطقه دو از نظر توسعه فضای سبز

شهردار منطقه دو قم گفت: 52 هزار اصله نهال در منطقه دو کاشته شده و سه هکتار نیز به سرانه‌های فضای سبز اضافه شده و از نظر ارزیابی عملکرد فضای سبز، رتبه نخست را کسب کردیم.
رتبه نخست منطقه دو از نظر توسعه فضای سبز

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، رضا رحیمی با اشاره به پروژه‌های منطقه دو که همزمان با دهه کرامت به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: 9 کیلومتر باغچه سازی صورت گرفته که همزمان با دهه کرامت به بهره‌برداری رسید؛ 52 هزار اصله نهال هم در منطقه کاشته شد و سه هکتار نیز به سرانه‌های فضای سبز اضافه شد و از نظر ارزیابی عملکرد فضای سبز رتبه نخست را کسب کردیم، 705 هکتار فضای سبز در منطقه شامل بوستان شهری و جنگلی داریم همچنین 32 بوستان در منطقه وجود دارد که سرانه جنگلی فضای سبز 35 مترمربع و سرانه فضای سبز شهری حدود 3.2 مترمربع است.


شهردار منطقه دو قم با تاکید بر اینکه 20 هزار متر جدول‌گذاری در معابر اصلی و فرعی منطقه انجام شده است، خاطرنشان کرد: 500 میلیون تومان نیز در ایمن‌سازی معابر شامل نصب تابلوهای انتظامی، شناسایی، ایمنی، خط کشی معابر و... هزینه شد. 400 میلیون تومان نیز برای احداث و توسعه پل‌های فلزی معابر هزینه شده که در دهه کرامت این پروژه‌ها افتتاح شد.


رحیمی بیان کرد: همچنین 20 کیلومتر جدول‌گذاری معابر نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت که 3 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.

تصاویر
  • رتبه نخست منطقه دو از نظر توسعه فضای سبز
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه