اخبار

ﺳﻪشنبه 24 مهر 1397
تعداد بازدید: 818

اجازه تغییر کاربری باغ سالاریه را نمی‌دهیم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: عزم استان بر حفظ این باغ بوده و به‌هیچ‌عنوان بنا نیست مجوز تغییر کاربری صادر شود.
اجازه تغییر کاربری باغ سالاریه را نمی‌دهیم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته درباره باغ سالاریه اظهار داشت: در مورد باغ سالاریه هم که حدود 4 هکتار و مربوط به یک موسسه آموزشی است عزم استان بر حفظ باغ بوده و به‌هیچ‌عنوان بنا نیست مجوز تغییر کاربری صادر شود.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به پیشینه این باغ اشاره کرد و گفت: درگذشته از میدان سالاریه تا زنبیل آباد همه باغ بوده که متأسفانه به‌مرورزمان از بین رفته است، در حال حاضر بخش زیادی از درختان در محدوده بوستان بانوان حفظ‌شده، و برخی دستگاه‌ها نیز با مراقبت‌ها و همکاری‌های به‌عمل‌آمده 60 درصد فضای سبز را حفظ کرده‌اند.

 

به گفته وی، آنچه در این محدوده از بین رفته مربوط به مجموعه آموزش است که پرونده این مجموعه در حال پیگیری است، البته این مسائل و مشکلات مربوط به مدیریت قبلی موسسه بوده و مدیریت جدید همکاری‌های لازم را دارند.

 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: برای رفع این مشکل دو پیشنهاد از سوی شهرداری مطرح‌شده، نخست معاوضه زمین در بلوار پیامبر اعظم (ص) یا قطعه‌ای کنار باغ که موسسه با هر دو پیشنهاد تاکنون مخالفت کرده و اصرار آن‌ها براین لکه سبز است.

 

وی ادامه داد: با مجموع مباحث پیش‌آمده شهرداری برای حفظ این باغ تلاش خود را دارد به‌طوری‌که سال گذشته 250 میلیون ریال برای قرص درخت، آبیاری و نظارت بر باغ هزینه کرده است.

 

تصاویر
  • اجازه تغییر کاربری باغ سالاریه را نمی‌دهیم
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه