اخبار

شنبه 29 دی 1397
تعداد بازدید: 434

طرح احداث سطوح سبز در سطح آپارتمان‌ها و منازل اختیاری و بدون تحمیل هزینه به شهروندان است

عضو هیئت‌ رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: طرح احداث سطوح سبز برای افزایش ملموس سرانه‌های سبز بدون هیچ‌گونه عارضه مالی برای شهروندان در قم اجرا می‌شود.
طرح احداث سطوح سبز در سطح آپارتمان‌ها و منازل اختیاری و بدون تحمیل هزینه به شهروندان است

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، حسن طلایی در هفتاد وپنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: باید برای بهبود وضعیت و سرانه‌های سبز شهری تدابیر ویژه‌تری اندیشیده شود. وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی طرح احداث سطوح سبز در ساختمان‌ها و بهینه‌سازی مصرف آب گفت: از شاخصه‌های مهم این طرح کنترل آب‌های سطحی ساختمان و آپارتمان‌های شهری و مراقبت از پوسته این طرح است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم لایحه اخذ مجوز پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی طرح احداث سطوح سبز در ساختمان‌ها و بهینه‌سازی مصرف آب را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: جزئیات این طرح باید بر مبنای شاخصه نظام‌مهندسی انجام‌شده و بسته‌های اقتصادی و هزینه‌ای نیز با موافقت و طبق نظر شورای شهر اجرا شود. وی با تأکید بر اختیاری بودن طرح اجرای احداث سطوح سبز در شهر قم ابراز کرد: این طرح به‌هیچ‌وجه الزام‌آور نبوده و هزینه‌ای به شهروندان مترتب نمی‌کند، این طرح اختیاری بوده و جزئیات مالی و مشوق‌های لازم بعد از تصویب نهایی در شورای شهر به اطلاع شهروندان می‌رسد.

عضو شورای شهر قم با اشاره به مشکلات ایجادشده درزمینهٔ مجتمع درمانی هلال‌احمر قم اضافه کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای شهرداری قم مشکلاتی جدی برای تردد بیماران به این مرکز درمانی ایجادشده است، اغلب بیماران مراجعه‌کننده به این مرکز با مشکلات جسمی و حرکتی روبه هستند.

طلایی با اشاره به طرح شورای شهر قم برای انتقال این مرکز درمانی به یکی از مناطق محروم و کم‌تر برخوردار شهری خاطرنشان کرد: برای حل مشکل تردد بیماران و بهسازی این مرکز درمانی پیش‌بینی‌های لازم برای خرید و احداث مرکز جدید این مجتمع درمانی در خیابان شهید ستاری منطقه نیروگاه دیده‌شده است، این منطقه علی‌رغم بافت جمعیتی سرشاری که دارد ازنظر وجود مراکز درمانی و بهداشتی با فقر روبه‌رو است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم ادامه داد: با تعاملات صورت گرفته بین شورای شهر و جمعیت هلال‌احمر استان به‌زودی درمانگاهی شبانه‌روزی در مساحت مناسب و مجهز به مراکز توان‌بخشی و واحدهای ضروری دیگر برای رفع بخشی از کمبودهای درمانی منطقه نیروگاه در این بخش از شهر قم احداث می‌شود.

تصاویر
  • طرح احداث سطوح سبز در سطح آپارتمان‌ها و منازل اختیاری و بدون تحمیل هزینه به شهروندان است
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه