اخبار

شنبه 24 خرداد 1399
تعداد بازدید: 211

لزوم توجه ملی در توسعه شهر قم؛ همه دستگاه‌های خدمت رسان برای اتمام بوستان هزار هکتاری ورود کنند

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم گفت: برای تسریع در اتمام بوستان باید همه ارگان‌ها و دستگاه‌های خدمت رسان به‌صورت جدی وارد میدان شده و به این بوستان به‌عنوان ابروی شهر نگاه کرده و با همه ظرفیت خود ورود کنند.
لزوم توجه ملی در توسعه شهر قم؛ همه دستگاه‌های خدمت رسان برای اتمام بوستان هزار هکتاری ورود کنند

به  گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، روح‌الله امراللهی با اشاره به اهمیت و جایگاه شهر قم در جهان تشیع اظهار داشت: شهر قم به‌عنوان یکی از شهرهای مذهبی مطرح جهان نیازمند توجه ای ملی در توسعه است.

وی وجود سرمایه‌های ملی و طبیعی شهر قم را نیازمند توجه دانست و افزود: شهر قم نیازمند توجه به سرمایه‌های ملی، مذهبی و طبیعی بوده و باید برای حفظ آن‌ها همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها در کنار هم قرار گیرند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های طبیعی شهر قم را یکی از اولویت‌های شورای اسلامی شهر قم دانست و تصریح کرد: ورود 20 میلیون زائر به شهر قم ظرفیتی است که باید از آن در جهت تحولات اقتصادی بیشترین بهره را برد.

وی  بستر رودخانه قمرود و کوهستان هزار هکتاری قم را دو ظرفیت طبیعی شهر قم نام برد و تأکید کرد: باید از این دو ظرفیت طبیعی شهر قم در جذب توریسم و افزایش ماندگاری مسافر در قم و توسعه اقتصادی شهر استفاده کنیم.

امراللهی با تأکید بر حفظ بستر طبیعی کوهستان هزار هکتاری ادامه داد: کاشت گونه‌های مختلف گیاهی سازگار با اقلیم قم می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در کیفیت اقلیم قم داشته باشد و سرانه فضای سبز شهر قم را نیز بهبود ببخشد.

وی کاشت گونه‌های پهن‌برگ را در افزایش ماندگاری گردشگران در این بوستان بسیار بااهمیت خواند و خاطرنشان کرد: ایجاد کاربری‌های تفریحی و توجه به اشتغال‌زایی و جذب توریسم یکی دیگر از مسائلی است که در طراحی بوستان هزار هکتاری موردتوجه بوده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نمونه‌های کشوری چنین کوهستان پارک‌هایی ادامه داد: مجموعه کوه سنگی مشهد، کوهستان پارک صفه در اصفهان و دارا آباد تهران نمونه‌هایی است که در کشور وجود دارد.

وی با تأکید بر حفظ انسجام تمام قسمت‌های بوستان هزار هکتاری در همه قسمت‌ها بیان کرد: ایجاد کاربری‌های مختلف، داخل شهر بودن بوستان و دارا بودن بسترهای متفاوت و توپوگرافی ویژه منطقه امتیازهایی است که این بوستان نسبت به مجموعه‌های مشابه خود در کشور داشته و نمی‌توانیم نسبت به این ظرفیت طبیعی بی‌تفاوت باشیم.

امراللهی ابراز کرد: شورای اسلامی شهر قم با حمایت کامل از این بوستان به‌صورت جدی پیگیر اتمام آن بوده و عملکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در بوستان هزار هکتاری و توسعه فضای سبز شهر قم قابل‌توجه و مثبت است.

وی با تأکید بر همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌های خدمت رسان تصریح کرد: برای تسریع در اتمام بوستان باید همه ارگان‌ها و دستگاه‌های خدمت رسان به‌صورت جدی وارد میدان شده و به این بوستان به‌عنوان ابروی شهر نگاه کرده و با همه ظرفیت خود ورود کنند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با ابراز تأسف از اقامت و اسکان مسافران در میدان‌های شهر خاطرنشان کرد: شهر قم نیازمند توسعه فضاهای سبز و تفریحی بیشتری بود و باید با ورود شرکت‌های خصوصی و همکاری ارگان‌های دولتی هر چه سریع‌تر این بوستان به بهره‌برداری برسد.

تصاویر
  • لزوم توجه ملی در توسعه شهر قم؛ همه دستگاه‌های خدمت رسان برای اتمام بوستان هزار هکتاری ورود کنند
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه