اخبار

ﺳﻪشنبه 10 تیر 1399
تعداد بازدید: 452

اجرای 55 پروژه آبرسانی فضای سبز در سال 98

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: اولویت اصلی در سازمان تکمیل شبکه اصلی انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است.
اجرای 55 پروژه آبرسانی فضای سبز در سال 98

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اینکه اولویت ما تکمیل شبکه انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است گفت: در سال های 97 و 98 حدود 14 میلیارد تومان لوله و اتصالات پروژه های آبرسانی  خریداری شده است که کمک زیادی در توسعه و مدیریت منابع آبی داشت.

وی گفت: در حوزه اجرا و توسعه سیستم های آبرسانی در سال 98 بالغ بر 55 پروژه داشته‌ایم که حدود 4 میلیارد تومان هزینه اجرا کرده‌ایم که به طور معمول برای اجرای خطوط انتقال 80 درصد هزینه مربوط به خرید لوله و اتصالات  و 20 درصد از آن هزینه اجرا ست.

جوادیان احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه پساب و فاضلاب شهرداری را یادآور شد و گفت: 30 لیتر پساب با تکمیل تصفیه‌خانه تپه‌های اعلایر راه‌اندازی شده و حدود 70 هکتار از اراضی جنگلی با استفاده از این پساب آبیاری می‌شود.

وی بیان کرد: فاز دوم این پروژه بهره‌برداری از تصفیه خانه لوکال پردیسان با ظرفیت 8 متر بر ثانیه است؛ این تصفیه خانه توسط آبفا ساخته و تحویل شهرداری شده و فضای سبز جنگلی پردیسان با این تصفیه‌خانه آبیاری می‌شود.

تصاویر
  • اجرای 55 پروژه آبرسانی فضای سبز در سال 98
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه