X

اخبار

دوشنبه 20 مرداد 1399
تعداد بازدید: 468

قم می‌تواند پایلوت توسعه فضای سبز در کشور باشد

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: قم می‌تواند شهر پایلوت برای نقاطی باشد که آب و هوای خاص و شوری آب دارند و شهرداری قم در زمینه توسعه فضای سبز اقدامات قابل توجهی انجام داده است
قم می‌تواند پایلوت توسعه فضای سبز در کشور باشد

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات  سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم مهدی جمالی‌نژاد در راستای توسعه فضای سبز پایدار با توجه به شرایط اقلیمی شهر قم تقدیر کرد و گفت: شهرداری قم در زمینه توسعه فضای سبز اقدامات قابل توجهی انجام داده است و قم می‌تواند پایلوت توسعه فضای سبز در کشور باشد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اهمیت و ضرورت توسعه فضای سبز در شهرها گفت: به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار کشور دیده شده؛ یکی از مسائل مهم کشور مساله آلودگی هواست و فضای سبز به عنوان یکی از ارکان مهم مدیریت شهری اثر ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا دارد.

جمالی‌نژاد تاکید بر اینکه با توجه به بحران کم‌آبی در کشور استفاده از درختان بومی و کم‌آب باید مورد توجه مدیریت شهری باشد، اظهار کرد: گسترش فضای سبز و درختکاری به صورت ویژه در قانون هوای پاک مورد تاکید بوده است.

وی متوسط سرانه فضای سبز کشور را ۱۲ مترمربع عنوان کرد و گفت: مطالعات طرح جامع شبکه آب خام شهری بیش از ۳۵۰ شهر تصویب شده و ۲۰۰ شهرداری در حال انجام مطالعات هستند؛ شهرداری‌ها براساس قوانین ملزم به ایجاد و نگهداری فضای سبز هستند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اذعان به اینکه قم می‌تواند شهر پایلوت برای نقاطی باشد که آب و هوای خاص و شوری آب دارند، خاطرنشان کرد: علاقمند به این هستم که در بودجه کشور ردیفی ویژه برای فضای سبز و توسعه آن دیده شود.

جمالی‌نژاد گفت: باید اعتباری هم‌وزن توسعه حمل و نقل عمومی و… در حوزه توسعه فضای سبز پیش‌بینی شود.

وی با تاکید بر برگزاری پویش ملی در راستای توسعه فضای سبز، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت تمام نهادها و همچنین بهره‌گیری از مشارکت عمومی در نیل به هدف توسعه فضای سبز پایدار در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به رونمایی از پویش ملی «درخت دوستی بنشانیم»، اظهار کرد: این پویش که دو سال گذشته در قم برگزار شده با نظر مثبت وزیر کشور از امسال به صورت ملی برگزار می‌شود.

تصاویر
  • قم می‌تواند پایلوت توسعه فضای سبز در کشور باشد
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

 
نقشه