اخبار

ﺳﻪشنبه 25 شهریور 1399
تعداد بازدید: 234

کاشت یک میلیون و 200 هزار گل فصلی در شهر قم

مدیر مرکز تولیدات ،تحقیقات و آموزش سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز عملیات کاشت گل و گیاه فصلی هزمان با آغاز ماه مهر در معابر و بوستان های شهری خبر داد.
کاشت یک میلیون و 200 هزار گل فصلی در شهر قم

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم محسن رحیمی با اشاره به اهمیت ایجاد منظر زیبای شهری گفت: با توجه به کاهش دمای هوا و تغییرات فصلی عملیات کاشت گل و گیاه پاییزه از پانزدهم شهریورماه با اولویت بهسازی فضای سبز شهری آغاز شده است.


مدیر مرکز تولید، تحقیقات و آموزش سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: مطابق هر ساله با نزدیک شدن به مهرماه و کاهش دما، عملیات کاشت گل و گیاه در  فضای سبز شهر قم در قالب طرح استقبال از مهر طبق سنوات گذشته آغاز شده و این طرح  از ۱۵ شهریور ماه با کاشت گل و گیاه و تکمیل باغچه‌های گل فصلی در حال اجرا می باشد.


وی ادامه داد: این پروژه با اولویت استفاده از گونه های تولید شده در مرکز تولید، تحقیقات و آموزش بوستان غدیر و همچنین گلخانه مناطق هشتگانه آغاز شده است و بخش قابل توجهی از این گونه ها با هدف کاهش هزینه ها از تولیدات شهرداری قم تامین می شود.


رحیمی با اشاره به برنامه های سازمان در خصوص تامین گل و گیاه لازم بمنظور کاشت در شهر قم بیان داشت: هر ساله به موازات تولید گل و گیاه در گلخانه های شهرداری قم، بخش باقی مانده از نیاز به نهاده ها، پس از تامین اعتبار و بازدید کارشناسان سازمان از مراکز معتبر عرضه، خریداری شده و به مرور جهت کاشت در سطح شهر در اختیار ادارات فضای سبز مناطق قرار خواهد گرفت. 


وی افزود: کاشت گل و گیاه زینتی در معابر باعث ایجاد نشاط و منظر زیبای شهری می شود و بر این اساس حداکثر تلاش برای استفاده از گلهایی با تنوع رنگ و فرم را داشته ایم و با یاری خدا تا دو ماه آینده بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بوته گل فصلی در سطح فضای سبز شهر قم کاشت خواهد شد که امیدواریم تاثیر بسیار خوبی در افزایش کیفیت فضای سبز داشته باشد.


مدیر مرکز تولید، تحقیقات و آموزش سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم در پایان با اشاره به چالش های توسعه و نگهداری از فضای سبز در شهر قم ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی شهر قم و همچنین کمبود منابع آب در کنار ضرورت استفاده بهینه از اعتبارت مالی و صرفه جویی در هزینه ها، تلاش می‌شود در پروژه های کاشت گل و گیاهان زینتی از گونه‌های دائمی و چند ساله استفاده شده و کاشت گونه های سازگار با شرایط اقلیمی، هزینه کاشت و نگهداری به حداقل ممکن برسد.
 

تصاویر
  • کاشت یک میلیون و 200 هزار گل فصلی در شهر قم
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه