اخبار

دوشنبه 24 آذر 1399
تعداد بازدید: 79

احداث خط انتقال پساب برای استفاده در آبیاری فضای سبز شهر قم

مسئول امور آب و سیستم های آبیاری سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: احداث خط انتقال پساب برای استفاده در آبیاری فضای سبز شهر قم با اعتبار 55 میلیارد در حال اجرا می‌باشد.
احداث خط انتقال پساب برای استفاده در آبیاری فضای سبز شهر قم

 


به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، میلاد زارعی استفاده از پساب به‌جای آب خام  و آب شرب در آبیاری عرصه های جنگلی پیرامون شهر را نقطه عطف عملکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خواند و گفت: این سازمان با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و جایگزین جهت آبیاری فضای سبز، طرح جامع بهینه سازی پساب فاضلاب شهری را آغاز کرده است.
مسئول امور آب و سیستم های آبیاری سازمان پارک ها و فضای سبز بیان داشت: این پروژه به طول 3600 متر بوده و برای اولین بار از لوله های 500 میلی‌متری GRP برای لوله گذاری استفاده شده  که از تصفیه خانه جامع فاضلاب شهری تا محل تاسیسات تصفیه تکمیلی پساب شهرداری قم ادامه خواهد داشت.‬
وی با اشاره به اعتبار 55 میلیارد ریالی اجرای این پروژه افزود: هدف از اجرای این پروژه انتقال پساب به تاسیسات تصفیه تکمیلی  واقع در اراضی تپه اعلاییر است تا پس از تصفیه ثانویه پساب، آب مناسب برای استفاده در فضای سبز شهر قم تامین شود.
وی توسعه فضای سبز و ایجاد پارک‌های جنگلی و نگهداری از ظرفیت‌های موجود را نیازمند منابع آبی پایدار و مطمئن دانست و افزود: یکی از این راهکارها، استفاده از پساب به جای آب خام و منابع آبی دیگر است و پروژه احداث خط انتقال پساب با هدف تحقق این مهم در حال حاضر با  35 درصد پیشرفت فیزیکی و 42 درصد پیشرفت ریالی اجرا می شود و امیدواریم تا پایان سال شاهد اتمام این پروژه باشیم.

 

تصاویر
  • احداث خط انتقال پساب برای استفاده در آبیاری فضای سبز شهر قم
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه