اخبار

ﺳﻪشنبه 21 بهمن 1399
تعداد بازدید: 66

حذف آبیاری تانکری آب با اجرای پروژه شبکه آب خام جمکران

مسؤول امور آب و سیستم‌های آبیاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از حذف آبیاری تانکری آب با اجرای شبکه اصلی آب خام جمکران خبر داد.
حذف آبیاری تانکری آب با اجرای پروژه شبکه آب خام جمکران

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، میلاد زارعی با اشاره به اجرای شبکه اصلی آب خام جمکران اظهار کرد: طبق طراحی‌های صورت گرفته در واحد امور آب و سیستم‌های آبیاری سازمان از سال گذشته طرح شبکه اصلی شبکه آب خام جمکران وارد فاز عملیاتی شده و اقداماتی چون حفر چاه با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان صورت گرفته است.

وی از تجهیز چاه با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان، احداث مخزن با هزینه ۶۵۰ میلیون تومان، خرید ایستگاه پمپاژ با هزینه ۱۳۰ میلیون تومان، خرید لوازم و اجرای خط انتقال با هزینه 2.3 میلیارد تومان به طول ۶ کیلومترو خرید و نصب مخزن با هزینه ۳۲۰ میلیون تومان در قالب این پروژه خبر داد و گفت: همچنین مخزن پیش ساخته بوستان کوهسار در حال ساخت بوده و با تکمیل فنداسیون فرایند نصب سازه شروع و ظرف دوهفته قابل استفاده خواهد بود.

مسؤول امور آب و سیستم‌های آبیاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: حجم مخزن ۵۰۰ متر مکعب بوده که با انتقال آب از چاه مجاور کارگاه مترو با دو مرحله پمپاژ به طول ۳۱۰۰ متر و با اختلاف ارتفاع ۸۰ متر آب وارد مخزن شده و در برگشت محدوده جنگلی بوستان کوهسار و نیز رینگ جمکران را کاملا به صورت ثقلی تحت پوشش شبکه آب خام قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح میتوان انتظار داشت انتقال آب تانکری در محدوده مذکور به صفر برسد و هزینه‌های سنگین انتقال تانکری حذف شود.

 

تصاویر
  • حذف آبیاری تانکری آب با اجرای پروژه شبکه آب خام جمکران
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه