اخبار

شنبه 25 بهمن 1399
تعداد بازدید: 58

شناسایی ۴۰۰۰ درخت خطرآفرین سطح شهر

مسؤول واحد باغات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از بازدید و شناسایی ۴۰۰۰ درخت خطرآفرین سطح شهر خبر داد.
شناسایی ۴۰۰۰ درخت خطرآفرین سطح شهر

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، وحید زارعی با اشاره به وضعیت درختان خطرآفرین و ناایمن سطح شهر اظهار کرد: در بازدیدهایی که در قالب کمیته ساماندهی متشکل از کارشناسان فضای سبز و گیاه‌شناس از بوستان‌ها و معابر سطح شهر انجام می‌دهیم درختان آلوده به بیماری و  خشک شده که احتمال سقوط و صدمه دارند شناسایی شده و پس از علامت‌گذاری  با اخذ مجوزهای لازم نسبت به حذف آن اقدام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با قطع این درختان، قطعا با درختان چندساله جایگزینی صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر که این پروژه آغاز شده، نزدیک به ۴۰۰۰ اصله از گونه هایی نظیر اکالیپتوس، توت، نارون، اقاقیا، کاج و…شناسایی شده که براساس بیماری وخسارت و میزان خطرآفرینی نسبت به حذف آن اقدام می‌شود.

مسوول واحد باغات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: البته انحراف درخت و زاویه‌دار شدن نسبت به حالت طبیعی و غیرقابل اصلاح‌بودن این درختان، هم یکی از دلایل حذف درختان است.

وی اذعان کرد: شهروندان هم می‌توانند در صورت خطرآفرینی درختان درخواست خود را برای بازدید در سامانه ۱۳۷ و یا درگاه اینترنتی سازمان به آدرس www.QOMparks.ir ثبت کرده تا اقدامات لازم در خصوص آن صورت پذیرد.

 

 

 

تصاویر
  • شناسایی ۴۰۰۰ درخت خطرآفرین سطح شهر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه