اخبار

پنجشنبه 30 بهمن 1399
تعداد بازدید: 32

جایگزینی درختان نارون و توت با درختان اکالیپتوس خطرآفرین

مسوول واحد باغات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از جایگزینی درختان نارون و توت با درختان اکالیپتوس خطرآفرین خبر داد.
جایگزینی درختان نارون و توت با درختان اکالیپتوس خطرآفرین

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، وحید زارعی با اشاره به حذف گونه اکالیپتوس از گونه‌های قابل کاشت در شهر قم اظهار کرد: این گونه با توجه به مشکلات و مسائلی که داشت و چهره نازیبایی که به شهر می‌داد دیگر در محدوده شهری کاشت نمی‌شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای در سازمان پارک‌ها برای شناسایی و بررسی وضعیت درختان خطرآفرین و ناایمن خصوصا اکالیپتوس افزود: حدود سه سال است که در این خصوص اقدام شده و با توجه به درخواست‌های مکرر مردمی و پیگیری‌هایی که شورای شهر و ادارات صورت می‌گیرد این درخت را به عنوان درختی بی‌غیرت می‌شناسند چون خسارات بالایی دارد و رشد رویشی بالایی داشته و هرس مستمر نیاز دارد.

مسؤول واحد باغات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: در این خصوص این درخت جزو درختان خطر‌آفرین بوده و در کمیته ساماندهی این درختان شناسایی شده و نسبت به تنظیم صورت‌جلسه و اخذ مصوبه از کمیسیون ماده هفت و حذف و جایگزینی این درختان با نارون و توت اقدام می‌کنیم.

 

تصاویر
  • جایگزینی درختان نارون و توت با درختان اکالیپتوس خطرآفرین
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه