اخبار

یکشنبه 23 خرداد 1400
تعداد بازدید: 253

حذف درختان خشک، آلوده و خطرآفرین شهر

مشاور عالی حوزه مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری قم از شناسایی و حذف درختان خشک، آلوده و خطرآفرین سطح شهر قم خبر داد.
حذف درختان خشک، آلوده و خطرآفرین شهر

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، مصطفی رضایی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی شهرداری حذف و رفع خطر درختان خشک، آلوده و خطرآفرین است اظهار کرد: یک درختی بخاطر وزن سنگین یا پوکی در اثر آفات، احتمال سقوط و ایجاد خسارت مالی و جانی دارد و به همین خاطر باید برای جلوگیری از خطرآفرینی این درختان حذف شود.

رضایی با بیان اینکه کمیته‌ای در سازمان پارک‌ها تشکیل شده که در آن رفع خطر درختان خشک، آلوده و خطرآفرین پیگیری می‌شود تصریح کرد: اعضای این کمیته متشکل از گیاه‌پزشک، ناظران، کارشناسان فضای سبز بازدیدهایی از درختان سطح شهر دارند و پس از بررسی میدانی وضعیت درختان خطرآفرین پیگیری برای انجام اقدامات حذف آنها را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از این بازدیدها و شناسایی درختان، وضعیت آنها صورت‌جلسه شده و در کمیسیون ماده هفت مصوبه و مجوز قطع انجام شده و نسبت به حذف آنها اقدام شده و در ازای آنها درختان مناسب با اقلیم شهر کاشته می‌شود.

مشاور عالی حوزه مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه در این قالب درختان نافرم و نازیبا نیز حذف می‌شوند افزود: این کار به صورت مستمر در سطح شهر در حال انجام است تا از هرگونه مشکل برای شهر و شهروندان جلوگیری شود.

 

تصاویر
  • حذف درختان خشک، آلوده و خطرآفرین شهر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه