اخبار

شنبه 29 خرداد 1400
تعداد بازدید: 244

کاهش حداکثری آفت ملخ با استمرار سمپاشی ها

مسوول امور کلینیک فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از کاهش حداکثری آفت ملخ با استمرار سمپاشی‌های فضای سبز حاشیه شهر خبر داد.
کاهش حداکثری آفت ملخ با استمرار سمپاشی ها

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، سید سعید علامه موسوی با اشاره به وضعیت مبارزه با آفت ملخ در فضای سبز شهر قم اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته این آفت در سه یا چهار منطقه حاشیه شهر قم مشاهده شد و به دلیل تازه بودن این هجوم از این مناطق وارد فضای سبز شهر شد و کارهای زیادی برای مقابله نتوانستیم انجام دهیم امسال آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت وجود دارد.

وی تصریح کرد: تمام نقاط و کانون‌های آلودگی امسال شناسایی شده و در زمستان نقطه آلودگی محدوده پردیسان رصد و مانیتورینگ شد و به محض شناسایی اولین گونه سم‌پاشی صورت گرفت.

مسوول امور کلینیک فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه در بوستان مرجعیت و بوستان جوان نیز آفت مشاهده شده و به محض مشاهده دور اول سم‌پاشی انجام شده است گفت: مانیتورینگ همچنان ادامه یافته و 20 روز قبل مرحله دوم سم‌پاشی در مناطق دو و هشت انجام و سعی شد با بهترین نوع سم، شاهد کاهش حداکثری این آفت باشیم.

وی بیان کرد: این کار توسط گیاه‌پزشکان هشت منطقه شهر زیر نظر است و در هر نقطه ای از فضای سبز شهر این آفت شناسایی شود مبارزه با آن انجام خواهد شد.

علامه موسوی افزود: طبق تجربه و مواردعلمی که وجود دارد اگر بتوانیم تا اواخر خرداد این آفت را کنترل کنیم در تابستان مشکل هجوم آفت ملخ را نخواهیم داشت و می‌توانیم بگوییم این مساله کاملا کنترل شده است.

مسوول امور کلینیک فنی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: آفت ملخ علاوه بر اینکه موجب ایجاد خسارت و تا حدودی نابودی کامل سطح سبز فضای سبز می‌شود، با ایجاد پروازهای طولانی در سطح شهر و بوستان‌ها و وارد شدن به فضای سبز برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کند و به همین دلیل باید در همان بدو پیدایش سرکوب شود.

 

تصاویر
  • کاهش حداکثری آفت ملخ با استمرار سمپاشی ها
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه