اخبار

یکشنبه 23 خرداد 1400
تعداد بازدید: 125

بذرگیری و جداسازی مخروط‌های درختان سرو سطح شهر

رئیس اداره نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از بذرگیری و جداسازی مخروط‌های درختان سرو در سطح بوستان‌های شهر خبر داد.
بذرگیری و جداسازی مخروط‌های درختان سرو سطح شهر

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، مصطفی آقابزرگی از بذرگیری و جداسازی مخروط‌های درختان سرو در سطح بوستان‌های شهر خبر داد و گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در کمیته فنی سازمان برای متوقف کردن رشد زایشی درختان سرو و افزایش سبزی و شادابی درختان کارگاهی داشتیم و این آموزش‌ها به بدنه کارگری ارائه و جداسازی مخروط و میله درختان سرو آموزش داده شد.

وی تصریح کرد: کارگران با انجام این کار درخت و گیاه را به سمت افزایش رشد و سرسبز شدن و شاداب شدن گیاه هدایت می‌کنند و این مساله طراوت بیشتر معابر و بوستان‌های شهری را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اداره نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: این کار در هر فصل متناسب با نوع گیاه برای تمام گونه‌های موجود در سطح شهر صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر با انجام مطالعات بر روی گونه‌های متناسب با اقلیم شهر قم، تنوع گونه‌های کاشت‌شده در فضای سبز شهری تنوع بالایی پیدا کرده و همین امر برنامه‌ریزی برای نگهداری و حفظ و تکثیر این گونه‌ها را دقیق‌تر کرده است.

 

تصاویر
  • بذرگیری و جداسازی مخروط‌های درختان سرو سطح شهر
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه