X

اخبار

ﺳﻪشنبه 20 فروردین 1398
تعداد بازدید: 87
قم به شهری سبز و سازگاربامحیط‌زیست تبدیل می‌شود

قم به شهری سبز و سازگاربامحیط‌زیست تبدیل می‌شود

شهردار قم گفت: شهر قم به یک شهر سبز و سازگار با طبیعت و محیط‌زیست در کشور تبدیل می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید مرتضی سقائیان نژاد عصر امروز در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور که در مرکز مدیریت حوزه برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری قم تلاش می‌کند شهر قم را در یک بازده زمانی مشخص به یک شهر سبز و سازگاربامحیط‌زیست تبدیل کند.

وی فرسودگی شدید ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم را مورد توجه قرار داد و افزود: با آغاز نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و خریداری 104 دستگاه اتوبوس جدید، بحران حمل‌ونقل عمومی تا حدودی فروکش کرده اما همچنان نیاز به نوسازی در این بخش بسیار زیاد است.

شهردار قم گفت: شهرداری قم می‌خواهد نقاط ضعف و کاستی‌های قم را در قالب یک شبکه متمرکز حل کند تا از این طریق تاب‌آوری و کنترل بر امور مختلف شهری بیشتر و بهتر مدیریت شود. تبدیل کردن شهر قم به یک شهر سازگاربامحیط‌زیست امسال باقدرت بیشتری دنبال می‌شود.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: برای اینکه شهر قم به یک شهر سبز تبدیل شود در درجه نخست باید از ظرفیت پساب‌های شهری برای استفاده در فضای سبز مورداستفاده قرار بگیرد که نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است. باوجود تمام سختی‌ها، شهرداری قم در هر نقطه‌ای از شهر که امکانی برای کاشت درخت ممکن بوده کوتاهی نکرده است.

وی برنامه‌های شهرداری قم در دفن زباله‌های شهری را مورداشاره قرار داد و تأکید کرد: تلاش شهرداری قم این است که تا چند سال آینده دیگر پسماندی از زباله‌های شهری را در سایت البرز یا هر جای دیگری دفن نکرده و از ظرفیت زباله سوزها برای استفاده مجدد از پسماندها بهره ببرد. جلوگیری از دفن زباله‌های شهری یکی از پیش‌نیازهای اصلی در مسیر تبدیل کردن قم به‌عنوان یک شهر کاملاً سبز و سازگار با طبیعت است.

شهردار قم گفت: در حال حاضر 18 اتوبوس سریع‌السیر مسافران را از پردیسان به قم و بالعکس در 15 دقیقه جابه‌جا می‌کنند که بخش مهمی از آن‌ها را طلاب حوزه‌های علمیه شامل می‌شود. ورودی‌های شهر قم در هر چهار جهت اصلی نامناسب و نامطلوب است، ساماندهی ورودی‌ها نیازمند یک اقدام بین دستگاهی بوده و به‌تنهایی از عهده شهرداری برنمی‌آید.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: نهضت آسفالت‌ریزی امسال نیز مانند سال گذشته در شهر قم ادامه خواهد داشت. محرومیت‌زدایی از مناطق محروم قم یک پروژه بزرگ اما تدریجی بوده که نشانه‌های مثبت آن در شهر قائم بااتصال محورهای شریانی و رینگ‌های ترافیکی مهم شهر قم کاملاً مشهود است.

تصاویر
  • قم به شهری سبز و سازگاربامحیط‌زیست تبدیل می‌شود
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت