X

اخبار

دوشنبه 10 تیر 1398
تعداد بازدید: 132
افزایش بیش از 5 متر مربع فضای سبز شهر قم در چهار سال

افزایش بیش از 5 متر مربع فضای سبز شهر قم در چهار سال

شهردار قم گفت: ت پایان سال 97 با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی چهار سال اخیر ازسرانه ۱۴٫۵ متر مربع به ازای هر شهروند به ۱۹٫۷ متر مربع رسیده ایم.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری فصلی خود با اصحاب رسانه که در سالن جلسات رضوان شهرداری برگزار شد، ‌با اشاره به اینکه شهرداری ارتباط مستقیم با مردم دارد، اظهار کرد: ‌کار شهرداری‌ها بسیار فراگیر و پراکنده است و ۳۷۲ وظیفه بر عهده این مجموعه‌ها گذاشته شده است که این وظایف نشان می‌دهد شهرداری‌ها از تولد تا مرگ با مردم در ارتباط هستند به همین علت باید بگوییم که شهرداری‌ها با سرمایه اجتماعی جامعه ارتباط مستقیم دارند.

 

شهردار قم از تدوین برنامه پنج ساله و پیش‌بینی چشم‌انداز ۲۰ ساله قم یاد کرد و افزود:‌ ما باید دارای یک نقشه راه می‌شدیم که این هدف تحقق یافته است و اکنون همه برنامه‌ها بر اساس این نقشه راه دنبال می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در حوزه فضای سبز با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی چهار سال اخیر از ۱۴٫۵ متر مربع به ازای هر شهروند به ۱۹٫۷ متر مربع در سال گذشته رسیده‌ایم، تصریح کرد: این آمار باید به ۲۷ متر مربع به ازای هر شهروند برسد.

 

شهردار قم با اشاره به اینکه استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین طی چهار سال اخیر از ۶۰ درصد به ۹۰ درصد رسیده است، تصریح کرد: ایمن‌سازی بوستان‌ها و‌ آب‌نماها با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در طول چهار سال اخیر یکی دیگر از اقدامان مهم در طول این چند سال بوده است

 

شهردار قم تاکید کرد: شهرداری قم به موضوع تحریم‌ها هیچ توجهی نداشته و با تکیه بر نیروهای خود و برنامه‌های مدون و دقیق توانسته بودجه‌ها و عملکردهای خود را افزایش دهد این نشان می‌دهد که اگر همدلی و تعامل در شهر وجود داشته باشد می‌توانیم هیچ کاری به تحریم‌ها نداشته باشیم، هر چند تحریم بدون اثر نیست اما اینکه بخواهیم کار خود را در گروی تحریم بدانیم نادرست است؛ اکنون اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح می‌کنند در شهر قم به‌خوبی دیده می‌شود.

 

سقائیان‌نژاد با اشاره به پروژه های مهم حوزه فضای سبز گفت: احداث بوستان غدیر در سه فاز با مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال، احداث باغ پرندگان با ۱۱۰ میلیارد ریال که ۶۹ درصد پیشرفت داشته است در دستور کار قرار گرفته است.

تصاویر
  • افزایش بیش از 5 متر مربع فضای سبز شهر قم در چهار سال
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت