اخبار

پنجشنبه 14 آذر 1398
تعداد بازدید: 280

اجرای طرح «فرش خزان» در بوستان‌های منتخب شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح فرش خزان در 13 بوستان منتخب شهری از 15 آذرماه خبر داد.
اجرای طرح «فرش خزان» در بوستان‌های منتخب شهر قم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به زیبایی‌های فصل پاییز در بوستان‌های و فضاهای سبز شهری گفت: وجود برگ‌های پایيزی در فضاهای شهری علاوه بر ايجاد طيفی وسيع از رنگ‌ها كه به‌عنوان جلوه‌های بصری در بوستان‌ها محسوب می‌شوند و از نظر شنيداری نيز، با توليد صداهای ملموس تداعی‌گر زیبایی‌های پایيزی برای شهروندان هستند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح «فرش خزان» در سال‌های گذشته افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم هرساله برنامه‌هایی را برای حفظ این فضاها در پاییز دارد و امسال نیز تمهيدات لازم جهت ايجاد خلاقيت در راستای زيباسازی و خاطره‌انگیز کردن بوستان‌های شهری برای شهروندان برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای این فضاسازی و عدم جمع‌آوری و انتقال برگ درختان خزان‌دار و رهاسازی آن در عرصه فضای سبز در تعدادی از بوستان‌های شاخص مناطق هشتگانه شهری انجام‌شده است .
جوادیان با اشاره به روند کاهش دما و همچنین درختان کاشته شده در سال‌های اخیر افزود: روند کاهش تدریجی دما و درختان پهن‌برگ کاشته شده در چند سال اخیر زیبایی‌های فصل پاییز را دوچندان کرده و در همین راستا در منطقه یک بوستان مهدی(عج) و كودك، در منطقه دو بوستان امام رضا(ع) و صبا، در منطقه سه بوستان شهيد بنيادی، در منطقه چهار بوستان علوی، در منطقه پنج بوستان آل یاسین، در منطقه شش بوستان زنگاركی و بوستان نرگس در منطقه هفت بوستان صدر و در منطقه هشت بوستان انقلاب اسلامی و بوستان پرديس برای این فضاسازی و اجرای طرح "فرش خزان" انتخاب شده‌اند.

 


 

تصاویر
  • اجرای طرح «فرش خزان» در بوستان‌های منتخب شهر قم
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه