اخبار

یکشنبه 10 آذر 1398
تعداد بازدید: 261

سه دستورالعمل فنی حفظ فضای سبز در کارگروه باغبانی تدوین شد

معاون فنی و اجرایی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: کارگروه باغبانی با موضوع تأیید و بررسی سه دستورالعمل فنی در حوزه حفظ فضای سبز برگزار شد.
سه دستورالعمل فنی حفظ فضای سبز در کارگروه باغبانی تدوین شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، ابوالفضل مهدی‌نیا از برگزاری کارگروه باغبانی و نباتات با موضوع تأیید و بررسی سه دستورالعمل فنی در حوزه حفظ فضای سبز خبر داد و اظهار داشت: این کارگروه باهدف کاهش هزینه‌های حفظ و نگهداری فضای سبز تشکیل‌شده است.
وی مدیریت صحیح و افزایش بهره را در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، یکی از دستورالعمل‌های سازمان عنوان کرد و افزود: با توجه به توسعه روزافزون شهر و به طبع آن نیاز به توسعه فضای سبز باید منابع مالی در حوزه حفظ فضای سبز مدیریت و بهینه هزینه شود.
معاون فنی و اجرایی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: این کارگروه باهدف تدوین دستورالعمل فنی کاشت گل و گیاه در فضای سبز، دستورالعمل تغذیه عمودی برای درختان کهن‌سال و دستورالعمل مبارزه با آفات گیاهی در زمستان را موردبررسی قرارداد.
وی با توجه به هزینه های سالانه کاشت و باز کاشت گل و گیاه در فضای سبز خاطرنشان کرد: تنها حفظ و نگهداری فضای سبز در سال جاری بیش از 50 میلیارد تومان هزینه خواهدداشت که مدیریت و کنترل آن می‌تواند در افزایش بهره‌وری  تأثیر بسزایی داشته و تدوین دستورالعمل‌های اصولی و اجرای آن توسط کارشناسان فضای سبز در این حوزه بسیار راهبردی است.
مهدی نیا از تصویب دستورالعمل‌های لازم در کارگروه باغبانی و نباتات خبر داد و بیان کرد: در کارگروه آموزشی نیز  که به طور مرتب برای کلیه کارشناسان فضای سبز شهرداری قم  برگزار می شود، راهکارهای اجرایی و دستورالعمل ها جهت بهره وری و مدیریت هزینه در کاشت گل و گیاه  تبیین شده است.

 

تصاویر
  • سه دستورالعمل فنی حفظ فضای سبز در کارگروه باغبانی تدوین شد
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه