اخبار

دوشنبه 23 دی 1398
تعداد بازدید: 177

واگذاری صد درصدی حفظ و نگهداری بیش از 5 میلیون مترمربع فضای سبز به بخش خصوصی

رئیس اداره نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: طی 13 سال گذشته حضور شرکت‌های خصوص در حفظ و نگهداری فضای سبز از 20 درصد به 100 درصد رسیده که موفقیت قابل‌توجه ای در برون‌سپاری مسئولیت‌ها در این حوزه است.
واگذاری صد درصدی حفظ و نگهداری بیش از 5 میلیون مترمربع فضای سبز به بخش خصوصی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، مصطفی آقابزرگی با اشاره به اهمیت حفظ فضای سبز به‌عنوان یکی از اولویت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اظهار داشت: برای ارتقاء کیفیت حفظ و نگهداری فضای سبز نیازمند ارتباط و همکاری نزدیک با شرکت‌های تحت قرارداد سازمان هستیم.

وی با تأکید بر برگزاری جلسات دوره‌ای با مدیرعاملان شرکت‌ها افزود: طی 13 سال گذشته حضور شرکت‌های خصوص در حفظ و نگهداری فضای سبز از 20 درصد به 100 درصد رسیده که موفقیت قابل‌توجه ای در برون‌سپاری مسئولیت‌ها در این حوزه است.

رئیس اداره نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم مساحت فضای سبز شهر قم را بیش از 5 میلیون و 800 هزار متر اعلام کرد و گفت: نگهداری فضای سبز شهر قم سالانه بیش از 54 میلیارد تومان هزینه داشته که نیازمند مدیریت و دقت در این حوزه را نشان می‌دهد.

وی حساسیت‌های شورای اسلامی شهر قم و شهردار قم را در حوزه نگهداری فضای سبز امری جدی دانست و تصریح کرد: شهرداری قم ازنظر دقت در بستن قراردادهایی با بیشترین جزییات و حساسیت بالا جزء معدود شهرداری‌های کشور است.

آقابزرگی دفترچه پیمان نگهداری سازمان فضای سبز شهرداری قم را بیش از 130 صفحه اعلام کرد و افزود: دفترچه پیمان نگهداری سازمان داری 5 پیوست و 400 آیتم در فهرست‌بهای آن بوده که هرسال این دفترچه به‌روزرسانی می‌شود.

وی ارتباط مستمر بین شرکت‌های طرف قرارداد و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را یکی از نکات مثبت در ارتقاء کیفیت نگهداری فضای سبز شهر قم عنوان و خاطرنشان کرد: پیمانکارها هم گام با کارشناسان سازمان در رفع مشکلات و به‌روزرسانی دفترچه همکاری کرده و این مسئله قابل‌تقدیر است.

رئیس اداره نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تأکید کرد: هم‌اکنون نظارت بر عرصه‌های فضای سبز نیز به‌صورت اتوماتیک و در اتوماسیون اداری انجام‌شده و هرگونه اقدامی به‌صورت رسمی ثبت می‌شود.

تصاویر
  • واگذاری صد درصدی حفظ و نگهداری بیش از 5 میلیون مترمربع فضای سبز به بخش خصوصی
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه