اخبار

یکشنبه 21 شهریور 1400
تعداد بازدید: 37

ارتقاء دانش تخصصی پرسنل فضای سبز با استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

مسوول واحد آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از همکاری بین سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم جهت ارتقاء دانش تخصصی پرسنل فضای سبز خبر داد.
ارتقاء دانش تخصصی پرسنل فضای سبز با استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، محمدباقر قربانی با اشاره به برنامه این سازمان جهت ارائه گواهینامه به کارکنان باغبانی و فضای سبز شهری، گفت: طی این طرح، کارگران و کارکنان باغبانی شهرداری قم پس از ارائه آموزش‌های لازم رتبه بندی می‌شوند و از تجربه کارکنان با تجربه استفاده بهینه ای خواهد شد.

قربانی گفت: در راستای عملیاتی نمودن سیاست‌های کلی اصل چهل و چهار قانون اساسی و قانون افزایش بهره‌وری مبنی‌بر واگذاری و برون سپاری تصدی‌گری به سازمان‌های مردم‌نهاد و به‌منظور ارتقاء دانش تخصصی پیمانکاران کارشناسان کارگران و سرکارگران و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در بخش‌های فضای سبز استان قم و آموزش شهروندان در راستای بسترسازی اشتغال برای فارغ‌التحصیلان علوم کشاورزی تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان منعقد می‌گردد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم نیز با اشاره به امضای تفاهم نامه آموزش با سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، اضافه کرد: بهره وری و استفاده بهینه از امکانات، منابع و زمین با آموزش و بازآموزی مهندسان کشاورزی و باغبانی حاصل می شود که نمونه آن در کشورهای موفق در زمینه کشاورزی و توسعه سرانه های سبز مشهود است.

عباس خرمی اظهار داشت: این سازمان آماده هرگونه تعامل و همکاری با سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم جهت آموزش کارگران، مهندسان و کارکنان فضای سبز و باغبانی است.

اهداف این تفاهم‌نامه مشترک نیز در مباحثی مانند ارتقاء سطح توان‌مندی‌های حرفه‌ای فعالان کارشناسان و پیمانکاران کارگران و سرکارگران مرتبط در بخش فضای سبز، استفاده از ظرفیت و پتانسیل بخش غیر دولتی، ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و فضای سبز مطابق با استانداردهای لازم، آموزش شهروندی پیرامون مباحث حفظ و نگهداری فضای سبز و آموزش مهارتی فارغ‌التحصیلان علوم کشاورزی در راستای بستر سازی اشتغال پایدار پیش بینی شده است.

 

تصاویر
  • ارتقاء دانش تخصصی پرسنل فضای سبز با استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه