اخبار

ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1399
تعداد بازدید: 323

۶۰ میلیارد تومان در بوستان‌ هزار هکتاری شهر قم هزینه می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: امسال تنها در سه بوستان از مجموعه بوستان‌های هزار هکتاری شهر قم یعنی بوستان‌های کوثر، خضر و زائر ۶۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود.
۶۰ میلیارد تومان در بوستان‌ هزار هکتاری شهر قم هزینه می‌شود

 

عباس حلوایی‌زاده با اشاره به پیگیری شهرداری برای تکمیل بوستان هزار هکتاری در جنوب شهر قم، اظهار داشت: از جمله بوستان‌هایی که داخل طرح بوستان هزار هکتاری بوده می‌توان به بوستان کوثر، بوستان خضر و چند بوستان دیگر اشاره کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه این بوستان‌ها در شهر قم منحصربه‌فرد بوده و فرا منطقه‌ای هستند، افزود: بوستان‌های مجموعه هزار هکتاری به جز اینکه وسعت بسیاری دارند، به خاطر موقعیت توپوگرافی می‌تواند بهانه خوبی برای ورزش شهروندان باشند.

حلوایی زاده با اشاره به قرار گرفتن باغ‌موزه دفاع مقدس در ابتدای بوستان هزار هکتاری شهر قم، گفت: پیاده‌روسازی در طرفین این پروژه انجام‌شده و در حال تکمیل روشنایی محوطه هستیم و امیدواریم که کل این کارها امسال انجام شود.

وی با اشاره به قرارگیری بوستان خضر نبی(ع) حدفاصل بلوار شهید آوینی تا شهدای گمنام خضر، ادامه داد: عملیات خاک‌برداری این بوستان تمام‌شده و بعضی قسمت پیاده‌روسازی انجام و سکوهای نشیمن احداث‌شده است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در کنار تجهیز کارگاه برای انجام کارهای روشنایی بوستان خضر، فاز نخست بوستان زائر هم در حال پیگیری است.

حلوایی زده با اشاره به اینکه تلاش داریم که فازی از این سه بوستان تا پایان شهریور تکمیل شود، اضافه کرد: در بوستان زائر که بزرگ‌ترین بوستان این مجموعه محسوب می‌شود، مسیر دوچرخه‌سواری و زمین ورزش‌های مختلف دیده‌شده که به‌صورت فازبندی در حال احداث است.

تصاویر
  • ۶۰ میلیارد تومان در بوستان‌ هزار هکتاری شهر قم هزینه می‌شود
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه