اخبار

یکشنبه 28 دی 1399
تعداد بازدید: 117

لزوم تعیین تکلیف بوستان جوان/کارهای بزرگی در حوزه فضای سبز در قم انجام شده است

شهردار قم با اذعان به اینکه تعیین تکلیف وضعیت بوستان جوان همت همه‌جانبه می‌خواهد گفت: این بوستان یکی از ظرفیت‌های قم است و در حال حاضر سه طرح داخلی، پیرامونی و توسعه از محدوده جعفریه تا شمال قم برای آن در نظر گرفته شده است.
لزوم تعیین تکلیف بوستان جوان/کارهای بزرگی در حوزه فضای سبز در قم انجام شده است

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم، با اشاره به اقدامات قابل توجه سازمان پارک‌ها در توسعه فضای سبز شهر قم اظهار کرد: همینکه سرانه فضای سبز قم از حدود 14 مترمربع به بالای 20 مترمربع رسیده واقعا کار بزرگی صورت گرفته است.
 

وی بیان کرد: انصافا کاری که در فضای سبز شهر قم انجام شده و امروز شاید در هر گوشه شهر یک فضای سبز ایجادشده چندسال آینده نمود و بروز ویژه خواهد داشت و این مساله از مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان بوده است.
شهردار قم با تاکید بر اینکه امروز تمام بوستان‌های قم ایمن شده و آبنماها هم به صورت ایمن فعال شده است خاطرنشان کرد: البته نگهداری این امکانات قطعا مهم‌تر از ایمن سازی و ساخت آنها است.

 

وی با اشاره به پارک هزارهکتاری قم گفت: پارک کوهسنگی 96 هکتار، پارک آبشار تهران 66 هکتار، پارک صفه اصفهان 40 هکتار است در حالی که پارک کوهستان قم بالغ بر هزارهکتار مساحت دارد و این ظرفیت بزرگی برای شهر قم و کشور است.
 

سقائیان‌نژاد گفت: اگر حواسمان جمع باشد و پروژه به درستی اجرا شود این پارک از تفرجگاه‌های بسیار پرجاذبه کشور خواهد بود؛ تاکنون 90 درصد درختکاری آن و 40 درصد پارک‌سازی صورت گرفته و باید تلاش کنیم این پارک در شان و جایگاه شهر قم باشد.
وی با اشاره به پروژه بوستان جوان گفت: این بوستان یکی از ظرفیت‌های قم است و در حال حاضر سه طرح داخلی، پیرامونی و توسعه از محدوده جعفریه تا شمال قم برای آن در نظر گرفته شده است.

 

شهردار قم با اذعان به اینکه تعیین تکلیف وضعیت بوستان جوان همت همه‌جانبه می‌خواهد گفت: هزینه کردن حدود 210 میلیارد در سال برای فضای سبز چیز کمی نیست و حتی در اصفهان هم اینقدر هزینه نشد چراکه زیرساخت‌ها شکل گرفته بود و امروز در قم کار عظیمی در حال انجام است و باید ادامه پیدا کند.
 

وی با بیان اینکه امروز قم در جایگاه سوم سرانه فضای سبز قرار دارد گفت: می بایست این وضعیت ادامه پیدا کند و ظرفیت‌های نهفته قم احیا شود؛ پارک بزرگ جنگلی ولایت هم مهم است و باید تقویت شده و ظرفیت‌های عظیمی به شهر اضافه شود و خدمت به مردم ارائه کند.
 

سقائیان‌نژاد به جایگاه و ارزش بالای حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و بقاع متبرکه اشاره کردو گفت: قطعا در کنار این بقاع متبرکه و ارزشمند باید ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری قم نیز تقویت شده تا بتوانیم ماندگاری زائر را افزایش داده و اقتصاد شهر را متحول کنیم.
 

وی با اشاره به پروژه تله‌سیژ قم، برنامه‌ریزی برای احداث خط تله‌کابین برای مسیر پارک هزارهکتاری قم را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از امروز اقدامات برای تاسیس این خط آغاز شده تا بتوانیم در زمان لازم بهره‌برداری از این پروژه را داشته باشیم.
 

شهردار قم نگهداری و حراست از امکانات ایجادشده از سوی شهرداری در شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: قم ظرفیت‌هایی بالاتر از شرایط فعلی دارد و باید بیش از پیش خدمات برای مردم فراهم شود و از امکانات تامین‌شده هم حراست شود.
 

تصاویر
  • لزوم تعیین تکلیف بوستان جوان/کارهای بزرگی در حوزه فضای سبز در قم انجام شده است
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه